KUP MIESZKANIE POD WYNAJEM

Kolejne obniżki stóp procentowych powodują, że przeciętne oprocentowanie depozytów jest dużo niższe niż rok czy dwa lata temu. Jest to więc dobry moment na wybór alternatywnych form inwestowania kapitału, które zapewnią odpowiedni zysk i bezpieczeństwo. Niskie raty kredytów hipotecznych i spadające ceny nieruchomości skłaniają do wzięcia kredytu na zakup mieszkania pod wynajem.

Decydując się na tego typu inwestycję należy pamiętać o uwzględnieniu czynników, które wpłyną na atrakcyjność nieruchomości na rynku wynajmu. Inwestorzy mieszkaniowi to często poszukiwacze okazji. Popularny jest model nabywania lokali po atrakcyjnej cenie, które wymagają całkowitego remontu. Odnowienie go oraz wyposażenie w standardzie z popularnych "sieciówek meblowych" jest często korzystniejsze finansowo, niż zakup droższego mieszkania w dobrym standardzie.

Warto równiez zwracać uwagę na obowiązujące trendy. Największą popularnością cieszą się mieszkania jedno- lub dwupokojowe zlokalizowane w centrum lub blisko przedmieść w pobliżu wyższych uczelni, ponieważ najwiekszą grupę najemców stanowią studenci. Z tego powodu nie musimy się ograniczać wyborem do dużych aglomeracji. Mniejsze miasta z tradycjami akademickimi lub posiadające np. prężnie działające zakłady pracy oraz tzw. specjalne strefy ekonomiczne to również ciekawe miejsce na zakup lokalu pod wynajem. Gwarantują one bowiem sukcesywny napływ pracowników z innych części kraju lub z zagranicy. Poszukują oni mieszkań do wynajęcia jako alternatywa do noclegów w hotelach.

» Sprawdź nasze oferty mieszkań pod wynajem