Kup mieszkanie pod wynajem

W ostatnim czasie zmiany jakie nastąpiły w gospodarce Polskiej i Światowej, odbiły się również na rynku nieruchomości. Mniejsza dostępność kredytów hipotecznych, spowodowała znaczny ich spadek w finansowaniu zakupu nieruchomości.

Ceny nieruchomości na rynku wtórnym, nie wzrastają już w tak szybkim tempie, jak dotychczas. Nadal jednak mieszkania o mniejszym metrażu, jedno i dwupokojowe są chętnie kupowane przez klientów, ze względu na bezpieczeństwo ich kapitału oraz możliwości lepszej stopy zwrotu z tytułu najmu nieruchomości, niż oferowane lokaty bankowe. 

Decydując się na tego typu inwestycję należy pamiętać o uwzględnieniu czynników, które wpłyną na atrakcyjność nieruchomości na rynku wynajmu. Inwestorzy mieszkaniowi to często poszukiwacze okazji. Popularny jest model nabywania lokali po atrakcyjnej cenie, które wymagają całkowitego remontu. Odnowienie go oraz wyposażenie w standardzie z popularnych "sieciówek meblowych" jest często korzystniejsze finansowo, niż zakup droższego mieszkania w dobrym standardzie.

Warto również zwracać uwagę na obowiązujące trendy. Największą popularnością cieszą się mieszkania jedno- lub dwupokojowe zlokalizowane w centrum lub blisko przedmieść w pobliżu wyższych uczelni, ponieważ największą grupę najemców stanowią studenci. Z tego powodu nie musimy się ograniczać wyborem do dużych aglomeracji. Mniejsze miasta z tradycjami akademickimi lub posiadające np. prężnie działające zakłady pracy oraz tzw. specjalne strefy ekonomiczne to również ciekawe miejsce na zakup lokalu pod wynajem. Gwarantują one bowiem sukcesywny napływ pracowników z innych części kraju lub z zagranicy. Poszukują oni mieszkań do wynajęcia jako alternatywa do noclegów w hotelach.

 

Sprawdź nasze oferty mieszkań pod wynajem